Vitézy Dávid reagált a Lázár által elkaszált vasúti fejlesztésekre: ezek akkor fognak igazán fájni, amikor megérkeznek az EU-s pénzek
A volt közlekedési államtitkár élesen kritizálta a kormány döntését.
A volt közlekedési államtitkár élesen kritizálta a kormány döntését.
Donald Tusk szerint "egy kis jóakarat és egy kis hozzáértés elég ahhoz", hogy Brüsszel felszabadítsa a Lengyelországnak járó forrásokat.
Az n-tv német hírcsatorna riportjában megszólaló volt német szociáldemokrata igazságügyi miniszter szerint az EU túl későn kapott észbe, hogy megvonja a pénzeket a magyar kormánytól.
Magyarország, Oroszországhoz hasonlóan, a pártállami diktatúra visszaépítésének útján jár, az államilag vezérelt kapitalizmus tartalmával. Vélemény.
Nemcsak Pócsnak, de a lányának és a fiának is kijutott az uniós forrásokból.
A kiszivárgott tervezet szerint az EP felszólítja az Európai Bizottságot, hogy találjon módot arra, hogy az uniós pénzek úgy is eljussanak a magyar polgárokhoz és vállalkozásokhoz, ha a kormány nem teljesíti a jogállamisági elvárásokat.
A tét több mint 13 milliárd euró, amit már költeni kellene ahhoz, hogy elszámolható legyen.
A háború végső kimenetele múlik Ukrajna tavaszi offenzíváján. Az EU Magyarország után máshol is fegyelmező eszközként vetné be az uniós pénzek visszatartását. Macron észrevehetné, hogy Hszi Csin-ping szórakozik vele. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Újabb virtuális határidőn vagyunk túl, mégsem jöttek meg az EU-s pénzek. De hol vannak? Közéleti podcastunk legfrissebb adásában összefoglaljuk, hol akadnak el a tárgyalások Brüsszel és Budapest között, miért teljesen értelmetlen a magyar diplomácia harca minden és mindenki ellen, és válaszolunk arra is, hogy eléldegélhet-e a kormány az uniós források nélkül.
Csak nem jönnek azok a pénzek, az Igazságügyi Minisztérium szerint az Európai Bizottság húzza az időt, a folyamatokat ismerők szerint a március végi határidő önkéntes volt, és mindkét fél húzza az időt.
Daniel Freund EP-képviselő szerint inkább azt kellett volna kiírnia, hogy uniós pénzekre mond nemet.
A kisvasutat pedig játékvasútnak nevezte.
Orbán Viktor pontos utasításokat szeretne Brüsszelből, hogy utána ártalmatlan jogszabályokat írathasson belőlük. Az unió viszont a változtatás valódi szándékát várja tőle. Az alkufolyamat megakadt.
Nagy Erzsébeték szerint a kormány szándéka tisztán kiolvasható a költségvetés módosításából, hiszen a tanárok fizetésemelésére vonatkozó passzus csupán akkor lép hatályba, ha megérkeznek az EU-s pénzek.
Az igazságügyminiszter Didier Reynders jogérvényesésért felelős biztossal tárgyal.
Még lehet fokozni a cirkuszt a svéd és finn NATO-csatlakozás ügyében, élezni a konfliktust a „béketábor” és a „brüsszeliták” harcában, hergelni a „gyermekvédelmi” törvény szigorításával – ezek mind várhatóak az Országgyűlés most kezdődő tavaszi ülésszakán, de újabb törvényeket is elfogadnak az EU-s pénzek megszerzése érdekében.
Orbán Viktor kormányzásának legújabb idénye úgy kezdődik, ahogy az előző abbamaradt: látható stratégia nélkül menedzselik a felmerülő ügyeket, az elégedetlenséget pedig sorosozással, gyurcsányozással kezelik. Az viszont zavart okoz, hogy Brüsszel beleállt a küzdelembe.
A lengyel kormány a most elfogadott törvénytől reméli, hogy az Európai Bizottság végre kifizeti a Helyreállítási Alap pénzeit, de ez még egyáltalán nem biztos.
A felmérés szerint a Fidesz szavazók egy része sem értett egyet maradéktalanul a kormány narratívájával.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter már novemberben is arról beszélt, hogy ha addig nem jön EU-s pénz, akkor visszamenőleg fogják kifizetni a béremelés uniós hányadát.